• Advertisement

Парно / Клапи на парно на Ауди 80 Б4

При проблеми с боя, лак, уплътнения, салон, изпускателни системи...

Парно / Клапи на парно на Ауди 80 Б4

Мнениеот Gazaraborko » 07 Дек 2010, 00:16

Да ви се оплача !!! След 3-4 дневно обезвъздушаване, промиване на радиатори и смяна на термостати и куп разсъждения защо не ми топли парното, стигнах до това, че радиатора на парното е запушен и днес си купих радиатор за парно и влязох в страшен филм с разглобяването на таблото :icon_biggrin: одисеята я знаят вече каква е доста хора от форума. Най-интересното - след консултации по телефона с Иво и Чочо се реших да сваля таблото. В крайна сметка радиатора на парното е перфектен, не е запушен а се оказаха клапите на парното, по тях не беше останал почти никакъв дунапрен :icon_arrow: :icon_evil: . Най-хубавото в този филм е, че до момента не ми се е наложоло да точа фреона от климатроника :icon_wink: а с йога упражнения успях да разделя двете части на парното :bow: за което съм много доволен от себе си :beer1: .филма продължава и утре, снимки и малко повече инфо как да не се маха фреона :icon_wink: - утре!
Аватар
Gazaraborko

Кара: Audi B4/Avant.Audi A2

Advertisement

Re: Парно / Клапи на парно на Ауди 80 Б4

Мнениеот djplazma » 07 Дек 2010, 01:02

Да ти кажа Борка, разкачането на тези щипки на кутията на парното не се наемам да правя. Много кофти се бърка.
Съветвам всички с климатици да източат флуида от климатичната система преди да започнат тази интервенция по отоплителната система!!!
Fun-a е в трите педала !!!
I love my RS2 - 10l/100km
Изображение
Аватар
djplazma

Кара: Audi RS2 315hp - BG replica

Мнениеот lllubo » 15 Дек 2010, 23:07

Да, разкачането не е проблем - щипките се вадят. Проблема е че е почти невъзможно да сложиш обратно задните щипки и кутията стои закрепена само на предните и на горните (не помня дали и с долните имаше проблеми). Но дори и без задните щипки, няма да имаш проблеми :)
И ние не го махахме фреона на една Б4-ка :)
Audi 80 1.8S PM 89г. златен талон
Аватар
lllubo

Мнениеот fobiqm » 27 Ное 2011, 14:29

колега само да отбележа че това упражнение го правиха в сервиз на моето ауди и ми залепиха парчета корк дебелина 1 мм
това беше преди 3 години,и от тогава не са мръднали
fobiqm

Кара: audi kupe

Мнениеот Gazaraborko » 27 Ное 2011, 17:59

На Пук на всички ( майстори) аз го направих без източване на климатика и без да счупя нито една щипка ,ваденето на задните 2 щипки е голям зор но с упоритост за около половин час ги разкопчах с огледало http://zimber-tools.com/avto-instrument ... ktori.html и тънка леко изкривена отверка ,слагането е по лесно за 5 минути :icon_wink:
Аватар
Gazaraborko

Кара: Audi B4/Avant.Audi A2

Назад към Купе, изпускателна система