Много проблеми при Audi 80 B4 Avant, 1.6 л, 101 к.с.

При проблеми с електрическата инсталация, борд-компютри, окабеляване...

Много проблеми при Audi 80 B4 Avant, 1.6 л, 101 к.с.

Мнениеот tsafeto » 11 Дек 2009, 00:38

колеги, купих си ауди комби 1.6 101 коня и имам доста проблеми. главният е, че колата е с газова уредба, която е слагана скоро преди да си купя колата. като я паля на газ, трябва да настапя педала и като запаля трябва да я изфорсирам няколко пъти над 4000 оборота, за да задържи оборотите и да работи, иначе гасне веднага. като я засиля и пусна педала на газта без да изключа от скорост, започва да пука и гърми. същият проблем със запалването ми го прави и на бензин и също от време на време гърми нещо отпред. другият ми проблем е, че по таблото нямам никакви работещи светлини освен тези, които се появяват при подаване на контакт. ако някои може да ми даде съвет от какво са ми проблемите, много ще съм благодарен. относно светлините на таблото, вече сам проверил всички бушони и се оказа, че са здрави.

kolegi,kupih si audi kombi 1.6 101konq,i imam dosta problemi.glavniqt e 4e kolata e s gazova uredba koqto e slagana skoro predi da si kupq kolata.kato q palq na gaz trqbva da nastapq pedala i kato q zapalq trqbva da q izforsiram nqkolko pati nad 4000 oborota za da zadarji oboroto i da raboti ina4e gasne vednaga.kato q zasilq i pusna pedala na gazta bez da izkliu4a ot skorost i zapo4va da puka i garmi.sa6tiqt problem sas zapalvaneto mi go pravi i na benzin i sa6to ot vreme na vreme garmi ne6to otpred.drugiqt mi problem e 4e po tabloto nqmam nikakvi rabote6ti svetlini osven tezi koito se poqvqvat pri podavane na kontakt.ako nqkoi moge da mi dade savet ot kakvo sa mi problemite mnogo 6te sam blagodaren.otnosno svetlinite na tabloto ve4e sam proveril vsi4ki bu6oni i se okaza 4e sa zdravi. :icon_sad:
tsafeto

Re: b4-1.6,101к.с.,avant,множество проблеми

Мнениеот Cho^4kO » 11 Дек 2009, 00:47

Ще те помоля занапред да пишеш на кирилица :icon_exclaim:
Като начало оправи колата да работи изрядно на бензин ,а след това и на газ.Обърни специално внимание на дебитомера.
За таблото ..... може да е както от неизправни крушки ,така и от проводници,лоши връзки и др.
АВТОДИАГНОСТИКА
Всичко за автомобилната електроника
за контакти на л.с.
повече информация ТУК
Аватар
Cho^4kO
Audi Test Driver

Мнениеот lllubo » 11 Дек 2009, 01:22

за газовата - виж каква е, защото има различни типове газови.
за таблото - ти хубаво си проверил бушоните че са здрави, но може този който е за таблото да го няма т.е. да е давало на късо непрекъснато, да е горял непрекъснато и накрая да са го махнали.
Ама ти така ли взе колата - с всичките тези проблеми?
Audi 80 1.8S PM 89г. златен талон
Аватар
lllubo

Мнениеот i_kotev » 11 Дек 2009, 10:21

Важно е и как си проверил бушоните -
1. вадил си ги и си ги мерил с мултицет
2. докато са били на колата си ги мерил / не води до верен резултат /.
3. Гледал си ги на око дали са прекъснати /тва е малко на късмет /
"между другото, бензиновата хранителна система е конструктивна недомислица за иначе нелошите газови двигатели"
Аватар
i_kotev
Фото спамер

Кара: Audi 80, 1990г, 1.6 PP

Назад към Електроника