Анонси / Announcements

Изображение

Audi Emotion Club на DTM на пистата Хунгароринг

:champ: :champ: Ники Златков с ВТОРО ПОРЕДНА ПОБЕДА
ПЪРВО МЯСТО на GHD Lucine :champ: :champ:

Мнения за водородна клетка?

Пропан-бутан и метан инсталации

Мнения за водородна клетка?

Мнениеот zaks » 09 Юни 2011, 22:06

Здравейте ,
не знам дали темата е за тук , но искам да попитам за вашето мнение за тези водородни клетки . Чета по - форуми , питам познати , хора който ги ползват и мненията варират от много съм доволен , до няма никакъв ефект :icon_eek: . Имам ауди А6 С4 2,5 TDI 140 k.c. и се чудя дали има смисъл да вземам . моля някои ако има мнения или наблюдение да ги сподели , все пак ако има ефект , дава икономия и качва мощността , прави колата по - пъргава може да се възползват повече хора . Благодаря ви предварително ! :icon_biggrin:
zaks

Re: водородна клетка

Мнениеот Cho^4kO » 10 Юни 2011, 00:05

Едни колеги сложиха на представителния им автомобил и утре би трябвало да са първите тестови километри.И аз чакам с нетърпение да видя какъв ще е резултата.
АВТОДИАГНОСТИКА
Всичко за автомобилната електроника
за контакти на л.с.
повече информация ТУК
Аватар
Cho^4kO
Audi Test Driver

Re: Мнения за водородна клетка?

Мнениеот djplazma » 11 Юни 2011, 10:39

Със сигурност ще намали разхода на гориво чувствително, но ако са взети под внимание всички технологични подробности по монтажа.
Освен това трябва да се подбере коректен софтуеър, който да замени заводския и да служи за "обедняване" на сместа. Иначе особен ефект няма да има!
Това е валидно за всички двигатели, чиито процеси се управляват от електронен модул.
Fun-a е в трите педала !!!
I love my RS2 - 10l/100km
Изображение
Аватар
djplazma

Кара: Audi RS2 315hp - BG replica

Мнениеот Cho^4kO » 11 Юни 2011, 11:23

Тестовия автомобилвече е в движение.На Глоф 3 TDI разхода станал около 3л . Сега чакаме да видим Fiat common rail :icon_biggrin:
АВТОДИАГНОСТИКА
за контакти на л.с.
повече информация ТУК
Аватар
Cho^4kO
Audi Test Driver

Мнениеот shwepi » 11 Юни 2011, 13:10

При ЕМО на барбекюто беше дошъл човек с такъв монтиран във Волво и някой неверници като мен останаха доста изненадани
Изображение
Аватар
shwepi

Мнениеот vladodj1 » 14 Юни 2011, 01:51

Fiata e s mnogo dobri pokazania 5,5/100km gradsko
:icon_biggrin:
Car Audio & Car Alarm MULTIMEDIA за контакти 0886 814 295
http://www.tria-bg.com
Аватар
vladodj1

Кара: VW

Мнениеот lllubo » 15 Юни 2011, 10:53

а преди това на фиата и голфа какъв им е бил разхода?
Audi 80 1.8S PM 89г. златен талон
Аватар
lllubo

Мнениеот zaks » 15 Юни 2011, 12:56

Здравейте радвам се от това което чета :icon_biggrin: , но ми възникват няколко въпроса :
- в сайтовете никъде не се споменава за софтуерна корекция и аналогично програма или оторизиран сервиз ( все пак е малко глупаво да дадеш колата си да и се човъркат в мозъка просто ей така :bruce_lee: )
- какъв е бил разходът на тези автомобили преди това ( аз видях монтирана една такава инсталация на мерцедес G клас 3,5 турбо дизел . та човека не каза нищо за софтуерна корекция , и разходът му когато преди да сложи системата бил 15 , а след това го засякъл но дърпал лодка и бил 12 )
- възниква и въпросът относно какъв трябва да % на водорода в гориво въздушната смес
- дайте малко повече информация за това къде е монтирано и респективно колко му е струвало това удоволствие

между временно и аз набирам инфо и ще споделям каквото науча :icon_biggrin: ,засега един приятел си поръча и го монтира на паджеро преди няколко дни , но не го е засякъл . единствено мога да кажа , че има разлика във вървенето станал е малко по пъргав ( което се очакваше ) , но не е правил никакви софтуерни промени. всичко му е коствало около 700лв . сега чакаме заплатно време :icon_biggrin: и ще поръчаме още една да си правим експерименти с един мерцедес 124 2,5 чист дизел . по купената схема ще се опитаме да направим една по - голяна клетка за да видим какъв ще е ефекта с повече водород . също смятаме да помислим и за някакъв ел. схема , за да увеличим тока и респективно да намалим натоварването на генератора .
zaks

Мнениеот Cho^4kO » 15 Юни 2011, 13:21

Системата за "производство" на водород мисля че е повече от ясна и не виждам смисъл да я обеснявам.Корекцията на горивните е карти е нужна за да се запази оптималното съотношение на смесите гориво / въздух до заводски зададените .За да не се рови в паметта на ECU-то ,производителите на водородната клетка изпратиха една "кутийка" с 4 кабела ,която се включва към диагностичната букса на автомобила.При старите автомобили ,където нямаме електрооно управление на горивото ,предполагам че водородната система ще се настройва само по силата на ток ,с който е нужен за образуването на водород .
АВТОДИАГНОСТИКА
за контакти на л.с.
повече информация ТУК
Аватар
Cho^4kO
Audi Test Driver

Мнениеот zaks » 16 Юни 2011, 16:34

какво имаш предвид с това което се включва в буксата за диагностика ? нещо от типа на паует бокс и ако е така , защо пък към буксата за само диагностика ? това постоянно включено ли е или се поставя еднократно ? извинявай за " може би глупавите " въпроси , но не ми стана ясно (с оглед на това че за пръв път чувам за нещо подобно ) . и още един въпрос как производителността ще се регулира от оборотите , нали генератора ни даже един постоянен ток ( затова си има реле ) ? може ли да ми дадеш някакво инфо за фирмата или техни координати ( сайт ).
zaks

Мнениеот Cho^4kO » 16 Юни 2011, 17:19

на колата ти има женска OBD 2 , производителя изпрати една "кутийка" от която излизат на мъжко OBD 4 кабела и това стои постоянно включено.За съжаление не ми е оставало време да погледна с които пинове си има работа .Стои постоянно включено.Самата клетка си има някаква електроника,не е само ON - OFF .
Разхода на Фиата ,за който се спомена по-горе е паднал на 5,5 от 7 ,това за градско .Но според мен изминатите километри са твърде малко, за да съм убеден че това нещо наистина върши работа,оправдава си инвестицията и няма да хвърли мотора след 1 година.Не знам за ГОлфа колко му е бил разхода преди , стандартен Голф 3 , 1,9 дизел .....сега не ми се търси по статистиките колко гори.
АВТОДИАГНОСТИКА
за контакти на л.с.
повече информация ТУК
Аватар
Cho^4kO
Audi Test Driver

Назад към Газови инсталации